İyilik Meditasyonu

İyilik Meditasyonu

İyilik, nezaket ilk önce kendimize gösterelim, çünkü önce kendimizi sevmeden başkalarını sevmekte, kendimize iyi davranmadan başkalarına iyi davranmakta güçlük çekeriz. 

Sessizce oturup, zihinsel olarak, yavaşça ve sabit bir şekilde aşağıdaki cümleleri tekrarlayın – ya da size daha yakın gelenleri seçebilirsiniz. Bu cümleleri söylerken, anlamlarının derinliklerine dalmaya kendinize izin verin. İyilik meditasyonu kendimize veya başkalarına mutluluk ve esenlik dilemektir. Bedeninizde, zihninizde sıcaklık, samimiyet veya sevgi duyguları ortaya çıkarsa, bunlarla bağlantı kurun. İfadeleri tekrar ederken büyümelerine izin verin.

Mutlu olabilir miyim? İyi olabilir miyim? Güvende olabilir miyim? Huzurlu ve rahat olabilir miyim?

Kendinize iyilik gösterdikten sonra aklınıza hayatınızda size önem veren bir arkadaşınızı, dostunuzu getirin. Sonra onlara karşı iyilik ifadeleri nezaketle, yavaşça tekrarlayın.

Mutlu olasın. İyileşebilesin. Güvende olasın. Huzurlu ve rahat olasın.

Bu cümleleri söylerken, onların içten anlamlarına odaklanın ve hissetmek için içinize dalın. Bu kişinin mutluluğu için dileğinizle bağlantı kurun.

İyilik meditasyonuna devam ederken, diğer arkadaşları, komşuları, tanıdıkları, yabancıları, hayvanları ve hatta iletişim kurarken zorluk çektiğin insanları aklınıza getirebilirsiniz. Ya aynı cümleleri kullanabilir, onları tekrar tekrar tekrar edebilir ya da bu varlıklara karşı hissettiğin nezaketi daha iyi temsil eden başka cümleler kurabilirsiniz.

İyilik ve nezaket dileklerine örnek:

·      Mutlu olmanı dilerim.

·      Stres ve acıdan uzak kalmanı dilerim.

·      Sağlıklı olmanı dilerim.

·      Güvende olmanı dilerim.

·      Güçlü olabilmeni dilerim.

·      Huzurlu olmanı dilerim.

·      Sevilmeni dilerim.

·      Hayatını kolaylıkla yaşamanı dilerim.

#iyilikmeditasyonu #mindfulnesspratikleri #mindfulnesshayatıniçinde #nezaket #sevgi #iyidilekler #paylaşalım