Points of You® Atölyeleri

KURUMLAR, PROFESYONELLER ve KİŞİSEL GELİŞİM ile İLGİLENEN HERKES İÇİN

Bakış Açısı: Tüm hikaye bu.
Her insanın, deneyimlediği şey hakkında sonsuz bakış açısı vardır. Gerçek zorluk, bildiğimizin dışında bir bakış açısı ile bakabilmek, olayları yeni açıdan görmektir. 
Değişimgenelde olayları başka bakış açılarından görmeye hazır olduğumuzda başlar. Bunu yapabilme kabiliyeti bireysel, profesyonel, organizasyonel gelişim anlamında büyüme sürecinin önemli bir parçasını oluşturur.

Points of You’nun temel taşlarından birisezgileri ve duyguları kontrol eden sağ beyin ile, analizden sorumlu sol beyin arasında entegrasyonu sağlamaktır. Bu stratejik kombinasyon, dişi tarafımız olarak nitelendirilen yaratıcı bölüme, hitap eden resimle; erkek tarafımızı nitelendirilen analitik bölümü aktive eden kelimenin buluşmasıdır.

Metodumuz, duygu ile mantığın çekişmesinin aynı anda harekete geçirilmesi ile bilinçaltımızın savunma mekanizmasını devre dışı bırakıp, farklı bir pencere açılmasına vesile olur. Karışıklığın bertaraf edilmesi ile –meli,-malı listemizden kurtulmuş olur ve yeni düşünceye yer açarız. Sürecin tamamlanması ile radarımızdan kaçan seçenekleri yakalar ve sıkıştığımız yerden çıkacak gücü buluruz.

Points of You’da her resim, altındaki kelimenin anlamı ile belirgin bir biçimde alakası olmayacak ve tek bir bakış açısı yansıtmayacak şekilde dikkatlice seçilmiştir. Böylece düşünce sisteminin ve duygularımızın maksimum seviyede uyarılması sağlanır.

Bu metot, maksimum bakış açısının gözlemlenmesine odaklanmıştır. Hayatımızda başa çıkmaya çalıştığımız konularla ilgili olabilecek tüm bakış açılarını ortaya koymak isteriz. Bu konular, çift ilişkisi, ebeveynlik, kariyer, sağlık veya üzüntü ve endişe yaratan, karar vermek istediğimiz bir şey üzerine olabilir. Bakış açımızı genişletmeyi başardıktan sonra bizibize en yakın gelen ve yeni ortaya çıkan seçenekleri seçime zorlayan birsüreç başlar ve kendimize koyduğumuz hedefe yönelik eylemleri planlama ile bu süreç devam eder.

Points of You® Araçlarını Kimler Sever?

Kurumsal Çalışmalar

Kurumsal aktiviteleri güçlendirmek ve çalışanların alışkanlıklarını tanımlamak ve işyerindeki çıkmazları farklı açıdan görmek. Tartışmaları yönetmek ve farklı fikirler arasında köprü kurmak. Takım çalışması, liderlik gelişimi, İK ve eğitim amaçlı kullanım için mükemmeldir.

Profesyonel Çalışmalar

POY araçları bireylerle, takımlarla çalışan koçlar ve kurumsal koçlar, terapistler, eğitimciler, takım liderleri, vs. için destekleyici, zenginleştiricidir. Bire bir ve grupla kullanıma uygundur. Kolaylıkla her türlü katılımcıya, içeriğe, metoda adapte edilebilir. Değişim ve gelişim için yeni alanlar keşfetmek adına görsel anlamda bir farklılık yaratır.

Bireysel Çalışmalar

Eğlenceli, düşünmeye teşvik eden, farklı bakış̧ açısından bakmak adına mola vermemizi sağlayan bir oyundur. Kendi başınıza, eşinizle, aileniz ve/veya arkadaşlarınızla da oynayabileceğiniz çok etkili, sürprizli bir oyundur.

POY araçları ile tasarlanan tüm çalışmalar 4 temel metot üzerine kurgulanmıştır:

OYUNLAR ve ARAÇLAR

The Coaching Game

Profesyonel alet çantanızda olmazsa olmaz bir araç̧. Bireyler, profesyoneller ve organizasyonlar için harika. Yaşam ve iş koçları, eğitmenler, terapistler, psikologlar, danışmanlar, danışmanlar, İK profesyonelleri, yöneticiler, grup liderleri ve diğerleri farkındalık ve eylem, içgörü ve büyümeyi kolaylaştırmak için Koçluk Oyununu kullanır.

Birebir ve grup çalışmalarında çok etkili. Kendini keşfetme, ekip oluşturma ve liderlik gelişimi, sosyal toplantılar ve kurumsal ortamlar için güçlü bir araçtır. Bireysel olarak, bire bir, küçük ve büyük gruplar tarafından, 1 kişiden 1000+ kişiye kadar farklı şekillerde oynanabilir, her kitleye, hedefe ve temaya kolayca uyarlanabilir. Ve eğlenceli!

 • Koçluk Oyunu seti şunları içerir:

 • Her biri görsel bir bakış açısını ve hayatımıza dokunan bir temayı tasvir eden 65 ilham verici kart destesi.

 • 165 sayfalık, hikayeler, alıntılar ve koçluk soruları ile her temayı çerçeveleyen bilgileri içeren tam renkli kitap.

 • Keşif yolunu yönlendirmek için dört güçlü Süreç Haritası.

 • İçsel kazanımlar ve aksiyon adımları için Odak Notları.

 • Geri dönüşümlü ve çevre dostu kumaştan yapılmış yumuşak ancak dayanıklı kanvas çanta kılıf

 • Koçluk Oyununu profesyonel ortamlarda kullanma konusunda çevrimiçi destek, rehberlik, fikirlere ücretsiz erişim.

Punctum

The Coaching Game’in küçük versiyonudur. Bakış açınızı keşfetmek veya değiştirmek istediğiniz her konu ile mükemmel çalışır.

Punctum, çeşitli konuları dinamik bir şekilde keşfetmemizi sağlayan uygulamalı,eğlenceli ve renkli, ancak güçlü ve etkili bir oyundur.

 
 

 

 

Oyun çarpıcı fotoğraflar, ilgi çekici temalar ve gerçek öğrenme ve gelişim oluşturmak için anlamlı sorular, kelimeler arasındaki ilişkisel bağlantılara dayanmaktadır.

Bireyler, profesyoneller ve organizasyonlar için harika.

İster kendini keşfetme, ekip oluşturma ve liderlik gelişimi için bir, isterseniz de koçluk ve terapi oturumlarında, sosyal toplantılarda ve atölyelerde kullanabileceğiniz çok pratik bir araçtır.

Punctum anlamlı ve ilham verici bir deneyim yaşatır. Bireysel olarak, bire bir, küçük ve büyük gruplar tarafından oynanan, her kitleye, hedefe ve temaya kolayca uyarlanabilir.

Genelde hediye etmek, oyunlarımızla tanışmak için tercih edilen bir oyunumuzdur.

Punctum kiti şunları içerir:

 • Dünyanın dört bir yanından fotoğrafçılar tarafından çekilen görüntülerden oluşan 33 benzersiz kart destesi

 • Her biri tek kelimelik bir yaşam teması sunan 33 tema kartı

 • Görüşlerimizi yönlendirmek ve genişletmek için 33 soru kartı

 • Geri dönüşümlü ve çevre dostu kumaştan yapılmış yumuşak ancak dayanıklı kanvas çanta kılıf

 • Punctum’u profesyonel ortamlarda kullanma konusunda çevrimiçi destek, rehberlik, fikirlere ücretsiz erişim.

Faces

Yeni oyun, yeni sihir

Faces Points of You®’nun 10. yılında ürettiği en büyük ve en yeni oyunudur. Tamamen insanlar, duygular ve bakış̧ açıları ile ilgilidir. Başkalarına nasıl baktığımız ve başkalarının bize nasıl baktığı ile keşfedilir.

Faces ile çalışmak hayatımızla ilgili belirli noktaları keşfetmemize yardım eder. Aile, arkadaşlar, eşler, ortaklar, bize ilham veren, bizi gücendiren veya inciten kişiler.

Faces, hayatımızda olan ilişkilere bakarak, bu ilişkilerdeki rollerimizi sorgulamamıza başlarız. Yaşamlarımızdaki ilişkiler ve onlarla oynamayı seçtiğimiz kısımlarla ilgili yüzler, sorular ortaya çıkarır.
Kartlar bizi ayna gibi yansıtır ve gördüğümüz yüzlerin içinde kendimizi ararız.

Faces kiti şunları içerir:

 • 99 fotoğraf kartı

 • 58 yansıma kartı

 • 8 boş yansıma kartı

 • 1 gerçek ayna kartı

 • 4 süreç haritası

 • Renkli ilham kitabı

 • Çevre dostu kanvas çanta kılıf

Alet Çantanızı Genişletmek ve L1 (Hello Points /L2 (Creative Practice) Eğitimleri için Bilgi alın

Eğitmen bilgisi

https://www.points-of-you.com.tr/profile/zeynepbalci/

https://www.points-of-you.com/find-a-trainer/ZEYNEPBALCI