Sanat İle İfade Atölyeleri

Bazen kendimizi ifade etmekte kelimeler yetersiz kalır, böyle zamanlarda sanat kendimizi ifade edebileceğimiz çok kuvvetli bir araçtır.

Sanat ile İfade Atölyeleri sanatın farklı dallarını kullanarak yapılan özel bir atölye çalışmasıdır, farklı dönemlerde farklı temalar ile ilgili olarak açılmaktadır.

Bu temalar Güven, Sınırlar, İlişkiler, Çatışma, Duygu Farkındalığı, Davranış Kalıplarımız, Parlamak gibi farklı alanlarda olabiliyor.

Farklı temalarla oluşturulan atölyelerde amaç sanatı bir kendini ifade aracı olarak kullanarak kişisel, duygusal, bedensen ve ruhsal alanlarda gelişim ve farkındalık yaratmaktır. Bu atölyelerde katılımcıların farklı deneyimlerle hayal güçlerini arttırmak, kendilerini keşfetme, keşfettiklerini içlerinden o an geldiği gibi ifade edebilmelerini desteklemek, yaratıcılık becerilerinizi deneyimleyeceğiniz çok değerli bir alan yaratır. Farklı sanat malzemeleri kullanarak kişinin kendisini malzemeler yoluyla keşfetmesi, araştırmayı öğrenmesi de atölyelerde katılımcıların deneyimlediği yeni farkındalıklardır. Kişileri kendi ihtiyaç ve arzularına yönelik yeni ifade biçimleri geliştirmeleri konusunda da yol almaktadırlar.

Atölyelerde sanat ile ifade teknik ve yöntemleri ile farklı sanat malzemeleri kullanılır. Katılımcılar sanat ile ifade çalışmalarında müzik, dans, devinim, oyun, yazma, resim, boyalar, fırçalar, çizim ile kendilerini ifade ederken, yaratım sürecinde yaşadıkları düşünce ve duygularını da fark ederler. Çalışmalarda bedenimiz, iç sesimiz, düşüncelerimiz ve duygularımızın bütününde neler olduğunu fark etmeye odaklanılmaktadır.

Atölye çalışmaları eğitim salonumuzda yapılabildiği gibi, gruplarla müzelerde, açık alanlarda, farklı sanatsal yapılarda da gerçekleştirilmektedir.

Bazı katılımcılar bu süreçte rahatlama, kendini tanıma konusunda destek alırken, bazı katılımcıları da hayal güçlerini aktive edip enerjilerini farklı alanlarda kullanmaya başlayabilirler.

Atölyelerde sanatın çeşitli türleri ve sınırsız malzemeleriyle konularımıza farklı bir bakış açısıyla bakmayı, daha yaratıcı çözümler bulmayı, duygularınızla yüzleşip dönüştürmeyi amaçlayan içsel keşif yolculuğumuzda sanatın iyileştirici gücüne birlikte deneyimlemeyi hedefliyoruz. “Anda kalma” ve “iç ses” farkındalıklarına ve bu yolla stres ile baş etmeye, iç motivasyonumuzu arttırmaya da katkı sağlamayı destekliyoruz. 

Sanat ile ifade atölyeleri gençler ve yetişkinler le gerçekleştirilmektedir.

Atölyeler en az 4 kişi ile gerçekleşir.