Gölge Koçluk

Gölge Koçluğu, bireysel veya grup/takım koçluğu yapan kişinin, gölge koç tarafından görüşme sırasında izlenmesi ve sonrasında koçluk yetkinlikleri ve koç varlığı ile ilgili geri bildirim verilmesi sürecidir. Gölge koçun gözlem ve geri bildirimlerine dayanan özel ve gelişmiş bir koçluk uygulamasıdır.

Gölge koçluğu, mükemmellik için çaba gösteren yöneticiler, liderler ve ekiplerle koçluk sırasında kullanılan güçlü ve etkili bir araçtır.

Gölge Koçluğu, liderlerin ve takımların günlük çalışma yaşamlarının gerçeklerine dayanan yansıtıcı bir yaklaşıma dayanan gerçek zamanlı bir öğrenme sürecidir ve işyerindeki iletişim akışını gözlemler. Temel olarak koçunuzu çalışma ortamınıza götürmek anlamına gelir.
Koçluğa kurumlarda yeni başlayan yöneticiler, ekip/takım ve iç koçların kendilerini geliştirebilmeleri için çok etkin bir yöntem olan gölge koçluk, koçluk görüşmesine katılan kişilerin de izni alınarak yapılan bir çalışmadır.

Gerçek iş ortamında tarafsız, bağımsız geri bildirim almak, güçlü yönlerinizi ve iyileştirilmesi gereken alanları belirlemek ister misiniz?

Gölge koçluğu ile gerçek ve istenen performans arasındaki boşluğu kapatmanıza gölge koçunuz olarak destek vermekteyiz.