Üç bilinçli nefes al

? Alışkanlıklarımız güçlüdür, çoğu zaman yaptıklarımızı farkında olmadan oto-pilotta yaparız. Sabah kalktığımız andan itibaren rutinlerimizin içinde yaşadığımız hayatın bize sunduğu güzellikleri, farklılıkları, büyüyü çoğu zaman fark etmeden kaçırırız.

?Duraklama – herhangi bir anda, rutin işlerinizi yaparken, sabah uyandığınızda, kahvaltınızı hazırlarken, giyinirken üç bilinçli nefes alarak her an yapabileceğiz basit ama güçlü bir uygulamadır. Tam orada, ne görüyorsanız, ne yapıyorsanız, ne hissediyorsanız, nefesinizle fark edip kendiniz hayatınızı yaratabilirsiniz. Duraklama alıştırması, zihnin rahatlaması ve sürdürmek için çok çalıştığı hikayeyi bırakması için bir fırsat yaratır.

? Duraklama uygulaması hayatınızın her anını dönüştürebilir, yaptıklarınıza anlam katabilir, bir sonrayı beklemek yerine andan keyif almanızı sağlayabilir. Üç derin nefes alıp verme ile yaşadığınız an ile yakın bağ kurarak zihninizin yazdığı içine düştüğünüz rutin hikâyeden çıkarıp, hayatın zenginliği, var oluşun büyüsü olan mucizelere bir kapı açarsınız. “Sanki bir balonu patlatmak gibi olsun” der Pema Chödrön, bir an olsun ve sonra devam edin.

? Durun….

? Üç bilinçli nefes alın….