akademik-psikoloji-kendini-iyi-hissetmek-periyodik-mail-egitimi

30 günlük mındfulness meydan okuma programına hoş geldin

Merhaba

30 günlük mindfulness meydan okuma serüvenine kaydolduğun için teşekkür ederim.

E-postaları düzenli alabilmek için bu e-posta adresini kişilerine eklemeni rica ederim.

Sana her gün gelecek olan meydan okuma bilgilerini günün hediyesi olarak kullan. Bakalım hangi güne hangi mindfulness meydan okuması gelecek? Çok heyecanlı.

Bu bilinmeyen bekleyişteki keyfi, eğlenceyi deneyimlemeni dilerim.

Mindfulness kendi başına karmaşık veya zor değil aslında. Zor olan, esas bize meydan okuyan zihnimizi daha farklı düşünmek için eğitmek ve bunu deneyimlemek için anda kalmayı hatırlamak.

Bir aylık mindfulness meydan okuma serüveninin arkasında yatan esas niyet, her gün bir zaman bulup mindfulness pratiklerini yapmanı sağlamak. Bu pratikler çeşitli araştırmalar sonucunda zihin ve beden sağlığımız için olumlu sonuçlar yarattığı belirlenmiş çalışmalardan, Jefferey’in yarattığı 31 günlük mindfulness pratiklerinden esinlenerek oluşturulmuştur. Pratiklerin çoğu her yerde, her zaman hatta başkaları fark etmeden uygulanabilir pratiklerdir.

Eğer her gün özellikle tasarlanmış sana önerdiğim mindfulness pratiğini uygularsan, hayata karşı daha mindful bir tutum geliştirebilirsin ve bu da stresinin azalması, kendine daha fazla güven hissetmen, o anda kendini yaratman ve genel olarak daha mutlu olman anlamına gelecek.

Peki Mindfulness Nedir?

Sabah kalktığın zaman ilk yediğin şeyin ilk ısırığının tadını hatırlıyor musun?

Çoğu insan kalkar kalkmaz oto-pilotu devreye sokuyor. Duş alırken günümüzün planını yapmış oluyoruz, giyinirken bugün başımıza gelecek zorlukları, problemleri düşünmeye başlıyoruz, dişlerimizi fırçalarken belki kafamızın içinde kendimize bir şeyi unuttuğumuz için kızmaya başlıyoruz. Bunları yaparken, sayısız küçük şey dikkatimizden kaçıyor, bu küçük şeyler işte hayatın kendisi, bu küçük şeyler hayatı bu kadar değerli kılan şeyler aslında.

Mindfulness bizim hayatımızı daha fazla şimdi ve burada yaşamamıza yardım eder. Mindfulness, küçük anlara daha fazla dikkat etmemiz hakkındadır. Bu amaçla iç oto-pilottan çıkılması ve düşünce çarkının durdurulması önemlidir. Buradaki amaç, dinginliği geliştirmek, yaşamın küçük harikalarını bilinçli olarak algılamak ve onlardan gerçekten zevk almaktır. Zihin yapımızdaki küçük değişimler hayatımızda büyük etkiler yaratabilir.

Hayatında stresini azaltacak, özgüvenini arttıracak ve hayatına daha fazla mutluluk getirecek bu küçük anların güzelliklerini ve neşesini bulma vakti.

Bu küçük anlardaki güzelliği ve neşeyi bulmak, stresini azaltabilir, özgüvenini geliştirebilir ve hayata daha mutlu bir bakış açısı getirmen için seni destekler.

Şimdi meydan okuma başlıyor, ilk günün mailini birazdan mail kutunda bulacaksın.

Önümüzdeki 30 gün boyunca her gün mail kutuna mindfulness meydan okuma davetin gelecek. Yanında deneyimlediklerini yazmak için de bir farkındalık defteri bulundurman ne güzel olur.

Ben kimim?

Ben Akademik Psikoloji’nin kurucusu Zeynep Balcı. Amacım, daha sakin, daha bilinçli bir yaşam tarzı için sana destek olmak. Sanal ortamda bir arada olmak, tanışmak kulağa tuhaf gelse de güzel.

30 Günlük Mindfulness Meydan Meydan Okuma Serüveni ücretsiz bir yolculuk. Bu yolculuğa katılmasını istediğin arkadaşların varsa onları da hemen bu sürece davet et, dahil et. Bu çalışmayı tanıdığın bir kişi ile birlikte deneyimlemek, paylaşmak senin için de daha etkili olabilir.

Bu yolculukta her gün sana gelen daveti gerçekleştirmek yeterli olacak.

Haydi 30 Günlük Mindfulness Meydan Okumaya hazırsan başlayalım:=)

Zeynep Balcı
Zeynep Balcı