Unvanlı bir koç olarak hizmetinizi sunmaya başladığınızda gün olur, koçluk hizmeti alan kimi bireylerle sağlam nötr duruşunuzu koruyamadığınızı fark edebilirsiniz. Bir koç olarak kendinizi rahat ve güvende hissetmeyebilirsiniz. Bir şeylerin yeterince yolunda gitmediğini düşünebilirsiniz.

‘En iyi koç, orada olmayan koçtur’ düsturunu elden kaçırabileceğinizi görebilirsiniz. Zaman zaman her koç yolda kalmaya, hizalanmaya, çoklu bir algıyla dinlenmeye, anlaşılmaya, kendini anlamaya, yargısız-yorumsuz stilini korumaya, yetkinliklerini parlatmaya ihtiyaç duyabilir. Koçlukta hizalanmaya, dinlenmeye, duyulmaya ihtiyaç duyduğum, tıkandığım noktalarda süpervizörüm sevgili Zeynep BALCI’nın desteğini almak, bir koç olarak, kendimi daha güvende, nötr ve özgür hissetmeme yol açtı.

Onun çok yönlü dinleme yeteneği ve beni kendimle yüzleştiren sorularıyla ‘koçluk duruşumu’ sağlamlaştırma olanağı buldum. Koçluğu meslek olarak seçenlerin düzenli aralıklarla süpervizyon hizmeti alması, sağlam bir koç duruşunu korumak adına olmazsa olmazlarımızdan biri.  ‘Tam ve bütün’ olduğumu hatırlatan, tıkandığım noktalardan farklı bakış açılarıyla çıkmamı sağlayan, özenli, destekleyici yaklaşımı ve çok değerli süpervizyon hizmetleri için Zeynep Balcı’ya içtenlikle teşekkür ediyorum.