Kariyer Koçluğu

Gençler İçin Kariyer Danışmanlığı Aile Bilgilendirme Görüşmeleri

Hem öğrenciler hem de anne-babalar, lise yıllarında çocukları için hangi bölümü seçmeli, meslek seçimi için neler yapmalı, acaba yurt içi-yurt dışı nerede okumalı gibi kendilerine bir çok soru sormaya başlıyorlar. Bu soruların cevapları tabi ki yıllar içinde teker teker veriliyor.
Cevapların ne kadar bilinçli verildiğini en çok etkilene ise, gencin kendisini ne kadar iyi tanıdığı. Meslek seçimi ve dolayısı ile yukarıdaki sorulara cevap aramak için, mesleki yönlendirme konusunda lise yıllarında danışmanlık hizmeti alınması gencin alacağı kararları daha sağlıklı kılacaktır.
Lise öğrencilerinin kişilik özellikleri, farklı yetenekleri, mesleki ilgi alanları, değer ve düşünce yapılarının objektif testlerle değerlendirmeleri sonucu üniversite ve kariyer seçimlerine temel oluşturan bilgi ve farkındalık çalışmasının detaylarını bu seminerde sizlerle paylaşılacaktır.

Her ay düzenlediğimiz zoom toplantıları ile Uzm. Psi. Dan. Zeynep Balcı sizlerin sorularınıza ve sorgulamalarınıza yapılan çalışmalar ve ediniler tecrübeler ışığında cevap verecektir. 

Tarih

Eyl 07 2020

Zaman

18:00 - 19:00

Yer

Zoom
Zoom

Bir yorum bırakın